Sparta končí v poháru stříbrná. Prvenství obhájila Chrudim

Futsalisté pražské Sparty sehráli v úterý ve Zruči nad Sázavou finále Poháru FAČR, ve kterém byl jejich soupeřem obhájce trofeje ERA-PACK Chrudim. Stejně jako v loňské sezoně v poháru i v lize, se z vítězství radovali i tentokrát Východočeši, když zvítězili 3:2 a mohli tak oslavit zisk 11. českého poháru.

Do zápasu vstoupila lépe Sparta, když finálové skóre otevřel v 7. minutě Vnuk, jehož dorážka původní střely Pimpolha, prošla do sítě hostů. Chrudim dokázala vyrovnat v 15. minutě, když se před Bagatinim otevřel prostor a hostující futsalista ranou o tyč překonal Gerčáka. O čtyři minuty později se tentýž hráč radoval znovu, když na zadní tyči usměrnil do sparťanské branky nástřel Evertona.

Jak se později ukázalo, rozhodující moment finále přišel ve 32. minutě, kdy Koudelka prošel na útočnou polovinu, posunul si míč na střed kolem Novaka a střelou k tyči upravil na 3:1 pro Chrudim. Spartě se ještě podařilo snížit, když zkrácenou dlouhou penaltu proměnil Novak, ale víc už ERA-PACK Pražanům nedovolil a mohl se radovat z obhajoby prvenství v Poháru FAČR.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Chybělo nám trochu štěstí v zakončení. Dostáváme se do šancí, ale neproměňujeme je. Soupeř to má úplně, když se do šance dostane, tak ji promění. Dá se říct, že jsme inkasovali tři góly, které jsme hostům darovali. Nemyslím si, že byla Chrudim v něčem vyloženě lepší než my. Rozhodla asi větší zkušenost. Svých 14 titulů nemají náhodou a možná to, hrálo roli. I přes prohru nemám hráčům co vytknout. Před zápasem jsme si řekli, že pokud bychom měli prohrát, ať je to se ctí a pocitem, že jsme nechali na palubovce vše. Tak to bylo a nemůžu hráčům nic vytknout. Nicméně musíme zapracovat na zaváháních, která předcházela gólů, protože pokud je budeme dělat, tak Chrudim nemůžeme porážet. Sezona je ještě dlouhá, ERA-PACK vybojoval pohár a nám nezbývá, než se pokusit mu to oplatit v lize. Soupeři k zisku trofeje gratuluji, vyhrál zaslouženě, protože byl o jeden gól lepší.“

David Cupák (hráč Sparty): „Vrátil jsem do Sparty, protože Beni Simitči dal dohromady opravdu skvělý tým. Michal Seidler, Tomáš Drahovský, Tiho Novak, Kristija Grbeša a další, to jsou skvělí hráči, k tomu Géra a Vahy, dva nejlepší brankáři v ČR. Chtěl jsem si s nimi zahrát a urvat s nimi pohár. Bohužel se to nepovedlo, ale to byla jen jedna část naší dlouhé cesty. Tou hlavní je titul, který Sparta ještě nemá. Je na čem pracovat a věřím, že pokud se nám i Chrudimi podaří, dostat se do finále, že to bude minimálně tak vyrovnané utkání jako toto finále poháru. Dalo se na to určitě dívat a pro oko diváka to musel být pěkný futsal. Myslím, že rozhodla naše nízká produktivita v zakončení. V první půli jsme moc šancí neměli, takže nebylo moc z čeho skórovat, ale po přestávce jsme měli možností několik, ale nebyli jsme efektivní. Chrudim nám naopak odskočila na 3:1. My sice snížili, ale poté už jsme si další šanci nevytvořili a ERA-PACK tak asi zaslouženě o gól vyhrál.“

Sparta Praha – ERA-PACK Chrudim 2:3 (1:2)
Branky a asistence: 7. Vnuk (Pimpolho), 36. pok. kop Novak – 15. Bagatini, 19. Bagatini (Everton), 32. Koudelka.
Sparta:  Gerčák (Vahala, Bezstarosti) – Seidler, Drahovský, Novak, Grbeša, Pimpolho, Hrdina, Amrani, Vnuk, Cupák. Trenér Beni Simitči.
Chrudim: Litviněnko (Žďánský) – Everton, Mareš R., Mareš M., Max, Koudelka, Drozd P., Drozd D., Doša, Bagatini, Balog, Slováček, Felipe. Trenér Felipe Conde.