Sparta je po výhře nad Mělníkem v semifinále poháru

Futsalisté Sparty sehráli ve středu ve Zruči nad Sázavou zápas čtvrtfinále Poháru FAČR proti Mělníku. Po výhře 8:3 si Pražané zajistili postup do semifinále. O tom, koho v něm vyzvou, rozhodně los, který se uskuteční ve čtvrtek 8. listopadu ve 14:30 hodin.

Do utkání vstoupili aktivněji Mělničtí a byl to Petr Hochman, kdo si vytvořil první možnost, ale Libora Gerčáka v brance Sparty nepřekonal. Tentýž hráč nakonec přeci jen skóre zápasu otevřel, ale určitě to nebylo způsobem, jaký si představoval, jelikož si na druhé straně palubovky srazil míč do vlastní branky a Sparta vedla 1:0. Hned vzápětí přidal po spolupráci s Michalem Seidlerem druhý gól Pražanů Tomáš Drahovský a vypadalo to, že se začne schylovat k debaklu.

Mělník ale dokázal v 7. minutě reagovat a zásluhou Lukáše Němce snížil na 1:2. Tento stav vydržel do 11. minuty, kdy se po přiťuknutí Tihomira Novaka prosadil Kristian Grbeša. O pět minut později si chorvatské duo spolupráci zopakovalo a Grbeša upravil na poločasových 4:1.

Hned zkraje druhé půle zvýšil vedení Sparty Fouad Amrani, ale hosté korigovali bleskově zásluhou druhé trefy Němce. Další dva slepené góly přišly po půl hodině hry. Drahovský nejprve zvýšil na 6:2, ale Vála následně rozvlnil sparťanskou síť a stav byl 6:3. Větší drama už ale Sparta nepřipustila a góly Michala Seidlera a Kristijana Grbeši upravila na konečných 8:3 a mohla se radovat z postupu do semifinále.

„Myslím si, že můžeme být spokojení jen s tím, že jsme splnili cíl, kterým byl postup. Vyhráli jsme, ale těžko se vyjadřovat k naší hře. Myslím si, že jsme hráli podprůměrně. Měli jsme mnoho šancí, ale bylo vidět, že se nám do zápasu, řekněme, nechtělo. Těžko říct, čím to bylo. Možná tím, že jsme nehráli dva týdny, nebo tím, že nás čeká v pátek ligové utkání a potřebujeme ho vyhrát, takže jsme možná trochu šetřili síly na Českou Lípu. Opravdu ale těžko říct, čím to bylo. Věřím, že si to rozebereme a v pátek podáme lepší výkon,“ zhodnotil pohárové utkání s Mělníkem sparťan Tomáš Drahovský.

Podobně viděl utkání i kouč Sparty Beni Simitči: „Jsem spokojen s postupem a s tím, kolik šancí jsme si vytvořili. Bylo jich mnoho a nebýt Martina Mareše v mělnické brance, asi by to skončilo vysokým dvouciferným výsledkem. Mrzí mě, že zezadu jsme nehráli tak, jak jsme se domluvili a nebyla to naše hra. V prvním poločase jsme přijmuli styl soupeře, přitom to byla věc, kterou jsme dělat nechtěli. Naopak jsme chtěli soupeře donutit k chybám, ale hráli jsme místy až v laxním tempu. Jak říkám, směrem dozadu to od nás bylo takové vlažné. Počítá se však postup a uvidíme, koho nám přisoudí čtvrteční los do semifinále. Když bych měl říct, koho bych si přál, tak odpovím, že pokud chcete vyhrát pohár, musí vám být jedno, jakého soupeře dostanete. Tak, či tak se musíte popasovat s každým. Necháme to osudu a uvidíme, koho nám nalosují. Samozřejmě ale budeme chtít postoupit, ať už bude naším soupeřem kdokoliv.“

Spartu nyní čeká dlouhá série na palubovkách soupeřů. „Nebereme to asi jako nevýhodu. Samozřejmě to, že nyní odehrajeme několik zápasů venku, trochu nevýhodné být může, ale zase se nám to vrátí na konci sezony, kdy budeme hrát doma. Pokud je to nyní nevýhoda, tak v závěru sezony by to mohla být výhoda. My se s tím musíme poprat, nicméně ať hrajeme doma, nebo venku, vždy chceme vyhrát,“ konstatoval Drahovský.

Sparta Praha – Olympik Mělník 8:3 (4:1)

Branky a asistence: 2. vlastní (Hochman), 3. Drahovský (Seidler), 11. Grbeša (Novak), 16. Grbeša (Novak), 24. Amrani (Drahovský), 29. Drahovský (Seidler), 36. Seidler (Hrdina), 39. Grbeša (Hora) – 7. Němec (Kuč), 26. Němec (Kuč), 32. Vála (Gabčo).
Sparta: Gerčák (21. Bezstarosti, Vahala) – Seidler, Drahovský, Novak, Grbeša, Hora, Jean, Pimpolho, Amrani, Hrdina, Doležal. Trenér Beni Simitči.
Mělník: Mareš (Jenč) – Nečas, Demeter, Prejsa, Hochman, Malák, Gabčo, Mažári, Kuč, Vála. Trenér Jakub Němec.