Sparta dvakrát prohrávala, přesto se raduje z postupu do čtvrtfinále poháru

V pondělí večer sehráli futsalisté pražské Sparty, netradičně ve Zruči nad Sázavou, utkání osmifinále Poháru FAČR, ve kterém se střetli s Interobalem Plzeň. Ačkoliv sparťané v zápase dvakrát prohrávali, dokázali Plzeň porazit 4:2 a vybojovali postup do čtvrtfinále Poháru FAČR.

Jako první se v zápase prosadili hosté z Plzně, když je v 17. minutě poslal po přihrávce Vnuka do vedení Holý. Sparta ale ještě do poločasu stihla vyrovnat, a to zásluhou Grbeši.

Druhý poločas začal pro Pražany nedobře. Hned po pár sekundách totiž poslal Interobal znovu do vedení Mižár. Ani podruhé však Sparta neprohrávala dlouho a hned ve 25. minutě vyrovnal Novak. Navíc o dvě minuty později poslal tým v rudém do vedení Drahovský a zanedlouho zvýšil na 4:2 Amrani. Jak se později ukázalo, šlo o poslední branku utkání a Sparta tak postoupila do čtvrtfinále Poháru FAČR. Pro Plzeň naopak cesta pohárem končí, a to stejně jako před rokem se Spartou, jen s tím rozdílem, že v minulé sezoně na sebe týmy narazily až v pohárovém čtvrtfinále.

„Zápas byl přibližně stejně těžký, jako naše vzájemné ligové střetnutí. Rozdíl byl jen v tom, že se hrálo na parketách, které jsou rychlejší než guma v pražské hale a hra se tedy ještě více zrychlila. Plzeň na nás byla kvalitně připravená. Dobře bránila a my se těžko prosazovali. Dostali jsme nešťastné a těžko se nám pak vracelo do zápasu. Nakonec se nám to ale podařilo, vyhráli jsme a postoupili,“ zhodnotil pohárový zápas s plzní autor třetí sparťanské branky Tomáš Drahovský.

Co byl klíčový moment? „Myslím si, že důležité bylo vyrovnání na 2:2. Celkově jsme začali velkým tlakem, ale dostali jsme nešťastný gól. Naštěstí se nám ale rychle podařilo vyrovnat. To bylo podle mě klíčové, navíc jsme vzápětí otočili dalšími dvěma rychlými góly, což rozhodlo,“ uvedl Drahovský.

Sparta vyřadila jednoho z aspirantů na titul. „Úleva to je, ale i není. Pokud chceme vyhrát pohár, tak musíme porazit každého, kdo se nám postaví do cesty. Samozřejmě víme, že Plzeň je nyní ze hry a ubyl jeden těžký soupeř, ale uvidíme, kdo přijde v dalším kole. Třeba to bude znovu takto náročné utkání,“ konstatoval slovenský futsalista ve službách Sparty.

A koho by si přál do dalšího kola? „Možná by bylo zajímavé, dostat někoho z nižší soutěže, či nějakého nováčka, kde jsme ještě nehráli, abychom se podívali do jiného města a posunuli i tam futsal na vyšší úroveň a přilákali k němu více lidí,“ prozradil.

„Oba zápasy, jak ligový, tak dnešní pohárový jsme odmakali, jen škoda, že se nepodařilo vyhrát. Musíme přiznat, že Sparta byla momentálně nad naše síly a byla lepší. My jsme se jí ale snažili vyrovnat a přidat na důrazu, což na ni platilo, tedy alespoň poločas a půl. Pak se ale ukázala soupeřova kvalita,“ řekl k zápasu plzeňský Jakub Mižár a navázal tím, co podle něj osmifinále rozhodlo: „Přišly individuální chyby. Hráli jsme pasivně nahoře, dostali jsme se hodně nízko a to Sparta trestala.“

Sparta Praha – Interobal Plzeň 4:2 (1:1)

Branky a asistence: 19. Grbeša (Novak), 25. Novak (Grbeša), 27. Drahovský (Novak), 29. Amrani (Novak) – 17. Holý (Vnuk), 21. Mižár (Křemen).
Sparta: Gerčák (Bezstarosti) – Seidler, Drahovský, Novak, Grbeša, Sop, Hora, Jean, Pimpolho, Hrdina, Amrani, Doležal. Trenér Beni Simitči.
Plzeň: Bartůněk (Němec) – Buchta, Vnuk, Slavík, Sláma, Abrham, Kasýk, Sklenář, Kovács, Holý, Mižár, Křemen, Künstner. Trenér David Frič.