Sparta doma poprvé uspěla, Helas porazila 6:2

V pátém kole 1. Futsal ligy sparťané vyzvali Helas Brno, po ne příliš vydařené první půli uchytili zápas do svých rukou a zvítězili celkovým poměrem 6:2. Hattrickem se blýskli Lukáš Křivánek a Angellot.

Vstup do utkání se Spartě vůbec nevyvedl, do vedení se už ve 4. minutě dostali do vedení hosté po gólu Cupáka. Tempo utkání bylo v první půli poměrně vlažné, až v 10. minutě se prosadil domácí Lukáš Křivánek nechytatelnou střelou do spodního rohu branky – 1:1. Remízový stav však netrval dlouho, do vedení poslal hosty v 16. minutě Matejov. Sparta dokázala do konce první půle vyrovnat gólem Angellota, do kabin se tedy šlo za stavu 2:2.

Druhá půle už patřila Spartě, hned po půli se dvakrát prosadil Lukáš Křivánek, který tak završil svůj hattrick – 4:2. V poslední desetiminutovce se ještě zvládl dvakrát prosadit Angellot, diváci tedy mohli vidět dva zkompletované hattricky.

Beni Simitči: „První poločas byl z naší strany strašný, i góly, které jsme dali byly o ničem. Byl to takový profesorský futsal, neaktivní, z místa. Vůbec to nebylo dle mého gusta. Po půli jsme se zvedli, hráčům došlo, že musí podávat jiný výkon, v kabině jsme si řekli, co se říct mělo, kluci se nastartovali a zbytek utkání zvládli.“

AC Sparta Praha 17 vs. Helas Brno 6:2 (2:2)
Branky: 10. Křivánek, 20. Angellott, 21. Křivánek, 22. Křivánek, 32. Angellott, 38. Angellott – 4. Cupák, 16. Matejov

AC Sparta Praha 17: Cardoso, Myktjuk, Plecitý – Brahimi, Fejzullahi, Hora, Křivánek, Lukšija, Angellott, Carlinhost, Gualda, Neto, Formánek

Helas Brno: Klimek, Daněk – Cupák, Svoboda, Šarközy, Sznapka, Presl, Cupák, Kamenský, Gajdács, Mužík, Matejov

Rozhodčí: Nešnera, Nagy, Lafek