Sparta 26 góly deklasovala osm ostravských statečných

V rámci 5. kola VARTA futsal ligy se pražská Sparta utkala v domácí hale na Podvinném mlýně s nováčkem nejvyšší soutěže, týmem VŠB-TU Ostrava. Již předzápasové ohlasy a postavení v tabulce nasvědčovaly tomu, že je Sparta obrovským favoritem. Šance Ostravských navíc poklesly o něco více ve chvíli, kdy bylo jasné, že jich do zápasu proti Spartě nastoupí včetně brankáře a hrajícího trenéra jen osm.

Ráz zápasu určil hned jeho úvod. Spartě se start povedl a ve 3. minutě vedla po trefách Drahovského, Amraniho a Pimpolha už 3:0. To ale nebylo zdaleka vše a následovaly další tři slepené branky, konkrétně se v rozmezí mezi 7. a 9. minutou trefili Drahovský, Pimpolho a Grbeša. Nutno podotknout, že své dvě šance měli i hosté, ale ti se gólu dočkali až v 11. minutě, kdy Chromečka patičkou uvolnil na střed Uhera, který snížil na 1:6. Ve zbytku poločasu ale pokračovala kanonáda Sparty. Další tři trefy přidal Drahovský a jeden gól zapsali Grbeša, Novak, Jean a Seidler. V poločase tak Sparta vedla už 13:1.

Podobný scénář měla i druhá půle, ve které Pražané dál navyšovali své vedení. Za zmínku stojí určitě gól na 16:1, šlo totiž o první branku Martina Hory v A týmu Sparty. Ta jej nakonec namotivovala natolik, že ve 32. minutě přidal druhý gól, kterým upravil už na 20:1. Po dalších trefách Jeana a Seidlera se prosadili podruhé v utkání hosté, když Půda přetlačil na půlce v souboji o míč Amraniho a tváří v tvář překonal Bezstarostiho. Hned o minutu později se dalšího milníku dočkal mladý Hora, který završil hattrick. V závěru pak ještě Pimpolho, Grbeša a Amrani upravili na končených 26:2.

Sluší se říct, že hosté, ačkoliv inkasovali v zápase 26 branek, po celou dobu bojovali a sem tam si dokázali vytvořit i nějakou tu šanci. Oněch osm statečných si určitě zaslouží respekt za to, jak toto pro ně náročné utkání zvládli, a to zejména po psychické stránce.

„Zápas jsme začali dobře a chytli jsme se gólem, který jsme dali hned v první minutě. Navíc hned ve druhé a třetí jsme přidali další trefy, což nás zvedlo. Hráli jsme to, co jsme chtěli. Řekli jsme si, že budeme držet míč a soupeře k ničemu nepustíme, což se prakticky kromě dvou proměněných šancí hostí povedlo,“ zhodnotil utkání sparťan Martin Hora, který se v zápase dočkal své premiérové branky za sparťanské áčko. „Je to hrozně krásný pocit. Děkuji trenérovi, že mi dal důvěru a dostal jsem se zápasu, ale i všem spoluhráčům, díky nimž jsem se do gólové šance dostal. Je krásné vstřelit svůj první gól, ale zároveň i hattrick, takže to budu mít asi drahé,“ řekl s úsměvem na rtech Hora, který byl navíc autorem i dvacáté trefy Sparty. „Dokonce, takže tím se to ještě nasčítalo, to jsem ani nepostřehl. Tak to budu mít opravdu zřejmě drahé,“ dodal.

Podobně viděl zápas i druhý mladík v dresu Sparty Jiří Doležal: „První gól byl hodně důležitý. Nastartoval nás a pomohl nám dostat se do klidu. Dařila se nám pak koncovka a bylo už jen otázkou, kde se skóre zastaví. Nepřestali jsme hrát, i když chvílemi byly náznaky, že to nebylo na sto procent, ale třeba jen na devadesát pět, ale trenér nám řekl, že chce, abychom byli koncentrovaní po celou dobu utkání, což jsme dodrželi.“

„Utkání bylo velmi těžké, i kvůli tomu, že jsme tu byli prakticky v šesti. Ze zápasu si můžeme vzít jen zkušenosti, nic víc. Vůbec nám to nešlo, ale nemůžeme se divit. Sparta je úplně někde jinde. Je to s Chrudimí nejlepší tým v republice, což ukázala,“ uvedl bezprostředně po zápase ostravský kapitán a autor druhé trefy VŠB v zápase Kamil Půda.

Sparta Praha – VŠB-TU Ostrava 26:2 (13:1)
Branky a asistence: 1. Drahovský (Jean), 2. Amrani (Drahovský), 3. Pimpolho, 7. Drahovský (Seidler), 8. Pimpolho (Grbeša), 9. Grbeša (Novak), 14. Drahovský (Seidler), 16. Grbeša (Pimpolho), 17. Novak (Grbeša), 18. Jean (Amrani), 19. Drahovský (Seidler), 20. Seidler (Jean), 20. Drahovský (Seidler), 22. Seidler (Amrani), 23. Grbeša (Amrani), 25. Hora (Drahovský), 26. Drahovský (Jean), 27. Grbeša (Seidler), 29. Grbeša (Novak), 32. Hora (Drahovský), 33. Jean (Drahovský), 34. Seidler (Amrani), 37. Hora (Drahovský), 37. Pimpolho (Hora), 38. Grbeša (Drahovský), 38. Amrani (Drahovský) – 11. Uher (Chromečka), 36. Půda.
Sparta: Bezstarosti (Vahala, Gerčák) – Drahovský, Seidler, Novak, Grbeša, Jean, Pimpolho, Amrani, Doležal, Hora. Trenér Beni Simitči.
Ostrava: Zalacko – Černohorský, Půda, Chromečka, Petr, Janita, Uher, Kapsa. Hrající trenér Martin Kapsa.