Sezóna končí, Sparta ve čtvrtfinále padla i potřetí

Sparťané do třetího čtvrtfinále vstupovala s nelehkým úkolem, musela vyhrát, aby měla šanci zvrátit sérii na svou stranu. Po dlouhém boji však nakonec padli 2:3 a letošní sezóna tak končí už ve čtvrtfinále.

První půle začala spíše chladně, oba týmy se dostávaly do šancí, ale žádná z nich nebyla úspěšná. První a jediné branky se diváci dočkali až v 7. minutě, když se po rohu prosadil Homola a poslal tak domácí do vedení.

Druhý poločas začali domácí o něco lépe, když se ve 24. minutě prosadil Křemen a o šesti minut později Homola, vypadalo to, že o vítězi je rozhodnuto. Sparťané začali více presovat, Beni Simitči v posledních minutách přešel k powerplay, kdy se dokázali prosadit Wesley s Luizinhem. V samotném závěru sparťané šli sami na bránu, když překazili kombinaci domácí powerplay, ale nakonec Wesley neprostřelil domácího hráče na brankové čáře. Utkání tak skončilo 3:2 pro domácí, kteří po třetí výhře postupují do semifinále.

Beni Simitči: „Gratuluji Slavii k zaslouženému postupu. Týmově pro ten postup udělali víc, v plném smyslu slova. Byly to nešťastné zápasy, nemyslí si, že byli lepší než my, ale postoupili a za to se musí pogratulovat. My jsme bohužel ukončili sezónu stylem, jaký jsme letos měli celou dobu „střídavě oblačno, někdy se slunečným počasím“, v prvním zápase nám chyběli Paraguayci, ve třetím Angellot s Cristianem, takže matematika byla jasná. Přál bych si klidně v play-off za rok opět derby, protože tyhle zápasy mají úplně jinou úroveň, ale také bych si přál lepší rozhodčí, protože štítek Futsal FIFA z člověka kvalitního sudího nedělá.“

David Frič (trenér Slavie): „Kluci odvedli v celé sérii fantastický výkon. Říká se, že poslední krok je nejtěžší a musím přiznat, že jsme to dnes dohrávali na morál a jsem strašně rád, že jsme to zvládli v základní hrací době. V závěru jsme museli jít do proti power play, museli jsme něco udělat, protože jsme byli dole, Sparta dala dva góly a my chtěli změnit vývoj utkání. Když pak letěla střela na Radima Zárubu, tak by se ve mne krve nedořezal a chvíli jsem litoval, že jsme k tomu sáhli. V celé sérii rozhodlo to, že jsme hráli víc týmově a takticky zvládli všechny tři zápasy.“

SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 17 3:2 (1:0)
Branky: 7. Homola (Křemen), 24. Křemen (Daniel), 30. Homola – 35. Wesley (Luizinho), 36. Luizinho (Baez). Konečný stav série: 3:0.