Přátelské utkání se slovenskou Pinerolou skončilo nerozhodně

Futsalisté Sparty v pátek přivítali v hale na Podvinném mlýně slovenský tým ŠK Pinerola Bratislava, se kterým sehráli za zavřenými dveřmi přípravné utkání. Zápas skončil remízou 3:3.

Hosty poslal do vedení už ve 3. minutě Mimi, na kterého prošel křížný pas a následná střela Mimiho se od vyběhnuvšího Vahaly odrazila do vzduchu a zapadla do branky. O pět minut později bylo se Spartou ještě hůře, když roh Mimiho posunul Wesley Hájkovi, který přidal druhý gól slovenského týmu. Sparta se poprvé prosadila ve 13. minutě, kdy se Marcelo prodral středem přes dva obránce, posunul míč Angellotovi, který už se nemýlil – 1:2. Sparta byla vzápětí blízko vyrovnání, když Cupák našel na zadní tyči Beleje, jeho střelu však zastavila tyč.

Stejně jako v prvním poločase Michal Belej dopadl i deset sekund po přestávce Angellot, i on namířil svou ránu jen do tyče. Sparta poté svého soupeře uzavřela v jeho obranné polovině a vytvořila si několik šancí, nicméně žádnou neproměnila, za což byla potrestána ve 30. minutě, kdy zůstal před Cristianem nehlídaný Rafa a ranou k tyči vrátil Pinerole dvoubrankové vedení. Závěr zápasu ale patřil Spartě. Ve 35. minutě, kdy útok podpořil i brankář Cristiano prodloužil Angellot patou míč na Beleje, který prostřelil hostujícího brankáře. O minutu později Marcelo a Angellot postupně položili svými kličkami na zem hned dvojici obránců a druhý jmenovaný ranou k tyči vyrovnal na konečných 3:3.

„Jsme rádi, že jsme měli možnost sehrát toto přátelské utkání, protože hráči mají momentálně za sebou tři týdny velmi tvrdé a náročné přípravy. Chtěli jsme, aby si zahráli jinak než na tréninku,“ uvedl trenér Sparty Beni Simitči a zhodnotil zápas: „Odehráli jsme dobré utkání. Na to, že jsou kluci unavení, tak podali dobrý výkon. Škoda jen, že jsme neproměnili snad deset šancí. My jsme měli šance, ale soupeř šel do vedení. Následně jsme měli další možnosti, ale znovu skóroval soupeř. To bylo jediné, co mě trochu mrzelo, protože jsme ze soupeřova brankáře udělali tak trochu hrdinu. Na některých hráčích byla únava z tréninků trochu znát, ale týmový výkon byl dobrý. Zkusili jsme si různé varianty hry a jsem se zápasem spokojený. Určitě jsme měli ale vyhrát. Druhý poločas jsme prakticky odehráli na soupeřově polovině.“

Sparta se nyní připraví na zápas ve Vysokém Mýtě, který ji čeká v pátek 16. února. „S posilami z Brazílie kvalita Pineroly a bude ve slovenské lize zlobit. Samozřejmě jim přeji, aby se jim dařilo,“ řekl k soupeři kouč Sparty a dodal: „My nyní budeme pokračovat v trénincích tak, abychom byli čerství na Vysoké Mýto. Nemůže se stát, aby tam hráči působili unaveně.“

Sparta Praha – Pinerola Bratislava 3:3 (1:2)
Branky: 13. Angellot, 35. Belej, 36. Angellot – 3. Mimi, 8. Hájek, 30. Rafa. ŽK: Angellot.
Sparta Praha: Vahala (21. Cristiano) – Pimpolho, Hájek, Belej, Sop, Amadeu, Brahimi, Cupák, Diego, Marcelo, Angellot.
Pinerola Bratislava: Marko (Harsa) – Mimi, Halas, Vitinho, Marušinec, Višváder, Wesley, Rafa, Hájek, Rigtic, Čerovský.