Po výborném výkonu první bod v semifinále

Skvělé futsalové představení viděla slušně zaplněná hala Areny Sparta a diváci u televizních obrazovek v prvním zápase semifinalové série mezi pražskou Spartou a obhájcem titulu z východních Čech. Od prvních minut se hrálo s velkým nasazením, ale zároveň se snahou neudělat chybu, která by soupeře posadila do sedla.

Chrudimští se snažili držet míč, spíše čekali na svou šanci, kdy by nečekanou přihrávkou zaskočili defenzívu domácích rychlým přenesením hry. To se jim sice dvakrát třikrát v první polovině úvodní půle podařilo, ale proti změně skóre stál Vahala, který chytal s velkou sebedůvěrou a šance ERA-PACKU zlikvidoval. Sparta začala velmi důrazně, výborně střídala rytmus hry, s patřičnou dávkou tvrdosti postupně soupeře tlačila a vypracovávala si dobré šance. Byl to ale kapitán ukrajinské reprezentace Litviněnko v chrudimské brance, který držel bezbrankové skóre, zvláště při šancích Seidlera.Kapituloval až ve 12. minutě,kdy ho překonal “lišák” Wilde, který tak stanovil výsledek prvního poločasu 1:0 pro Spartu. Ta navíc neproměnila “dlouhou” penaltu za šestý akumulovaný faul – Litviněnko střelecký pokus Grbeši chytil.

Byli to domácí, kteří vlétli do druhé půle znovu s velkým nasazením, které se projevilo i akumulovanými fauly v úvodních minutách druhé půle. Nicméně zápas se stále více začal odehrávat pod jejich kontrolou – výsledkem byla i nádherná kombinační akce ve 24. minutě, na jejímž konci byl maďarskou a španělskou ligou protřelý Drahovský. Kandidát na nejužitečnějšího hráče ligy znovu jasně prokázal své kvality a to ať už velel ofenzivě, nebo defenzívě. Trenér Simitči totiž při absenci distancovaného Cupáka točil celý zápas jen sedmičku hráčů a tak se v roli “posledního” střídali Drahovský s Novakem, kteří odehráli nejvíce minut. Radost sparťanským fanouškům přinesla i 33.minuta – další skvělá kombinační akce, na jejímž konci stál po přihrávce Drahovského Wilde.To už domácí plně kontrolovali vývoj zápasu a to i v momentě, kdy chrudimští sáhli ke hře bez brankáře. Na jejich hře v této fázi byla znát přilišná nervozita vyplývající z vývoje skóre, takže se do žádné vyložené šance v závěru zápasu ani nedostali. To už ale fanoušci Sparty aplaudovali vestoje svým. Po zásluze, protože tým si vítězství za svůj výkon,navíc bez obdržené branky, rozhodně zasloužil.

Sparta tak udělala první semifinalový krok k vysněnému finále. Cesta k němu bude ale ještě těžká, protože chrudimští rozhodně nesloží zbraně a ve čtvrtek 2. května v domácí hale budou chtít Spartě porážku oplatit a vymazat tak nulu na kontě vstřelených branek v zápase. Že by v utkání chrudimští nevstřelili ani gól, to se jim v tomto ligovém ročníku až do tohoto souboje nestalo!

Tomáš Drahovský: „Měli jsme výborný vstup do zápasu, dostali jsme se jako první do vedení. Věděli jsme, že to bude taktický zápas, že oba týmy budou dobře bránit a budou se spoléhat na to, že nějaký ten gól dají. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme mohli proměnit. Myslím si, že dnešní zápas jsme naprosto zaslouženě vyhráli.“