Pimpolho: Stále poznáváme jeden druhého

Jak ses dostal k futsalu?
Nejprve jsem hrál fotbal, ale po šesti, sedmi letech mě pozvali na futsal a v tu chvíli začala moje kariéra. Navíc jsem chvíli na to dostal pozvánku i do profesionálního týmu a už jsem u futsalu zůstal.

Když srovnáš Spartu se svým španělským působištěm v Jumille, v čem je největší rozdíl?
Ve Španělsku jsem hrál v týmu, který byl hodně mladý a nezkušený. I proto se nacházel na posledním místě tabulky. Tady je to úplně jinak. Jsou tu zkušení a kvalitní hráči, což je důvod, proč je to tu lepší a kvalitnější.

Jak hodnotíš vstup Sparty do sezony?
Zatím to z naší strany není úplně dle představ. Nicméně věřím, že postupem času bude vše šlapat tak, jak má. Zatím se pořád hledáme a poznáváme jeden druhého. Myslím si ale, že v nejbližších týdnech už ukážeme naplno svou sílu.

Jak se ti líbí v Praze? Navštívil si už nějaké památky?
V minulé sezoně, kdy jsem přišel v zimě do Benaga, tak jsem na Prahu neměl moc čas. Nyní když mám volno, tak se snažím jít do centra, podívat se po městě a poznat ho. Zároveň už jsem trochu klidnější, protože Prahu znám více než když jsem v lednu přišel.

Jak se ti hraje ve Spartě s takovými hráči jako Marcelo či Wilde?
Jelikož jsem jeden z nejmladších hráčů v týmu, tak se snažím od nich poučit, ale zároveň jim na palubovce pomoci. Samozřejmě mě moc těší, že se mohu učit od mistrů světa.

Poprvé si zažil atmosféru pražského derby. Jak si ji vnímal?
Byl jsem si vědom toho, jak moc důležité utkání to je a že ho musíme vyhrát. Udělali jsme pro výhru maximum a dosáhli svého cíle. Vítězství jsme věnovali našemu prezidentovi, který je bohužel v nemocnici. Po zápase jsme výhru se spoluhráči pořádně oslavili. Co se diváků týče, tak jsme velmi vděční, že nás přišli podpořit v takovém počtu a věřím, že tomu tak bude i v dalších zápasech. Vždy jsou v naší hale srdečně vítáni. Jejich podporu budeme potřebovat ve všech zápasech a uděláme vše proto, abychom jim udělali vždy radost.