„Zápasy byly hodně rozdílné, a to jak výsledkově, tak herně. Možná jsme si po vysoké nedělní výhře mysleli, že v úterý přijde vítězství samo. Prohrávali jsme jedna-dva a vyrovnat se nám podařilo až těsně před poločasem. Němci nám na domácí palubovce nedali ani metr zadarmo a byl to pro nás daleko těžší zápas,“ zhodnotil zápasy s Německem brankář pražské Sparty Ondřej Vahala.

V úterním zápase v německých Drážďanech lovil brankář Sparty míč ze své sítě dvakrát: „První branka padla ve chvíli, kdy jsme drželi míč, ale místo toho, abychom jej od tlakem odkopli, tak jsme se snažili přihrávkami ze situace vyjet. To se nám nepodařilo, míč se dostal k soupeři, který mě z hranice šesti metrů prostřelil. Druhý gól padl po naší nacvičené akci, kdy jsem se pomalu vracel do branky, ale německý hráč mě přehodil a trefil se z vlastní poloviny přesně pod břevno. Na míč jsem si sáhl, ale bohužel se mi ho nepodařilo vytáhnout nad branku.“

V Drážďanech sledovalo futsalové utkání více než dva a půl tisíce diváků. „Bylo to neuvěřitelné. Na obyčený přátelský zápas přijde tolik diváků. Němci hrají futsal hodně krátce a jsou schopní udělat zápas se skvělou atmosférou a halou zaplněnou po strop. Úžasně vše nachystali a klobouk dolů před nimi. Věřím, že německý futsal půjde hodně rychle nahoru po vzoru Francie a časem budou velmi kvalitním soupeřem,“ uvedl brankář Sparty.

V prosinci nečekají Spartu snadné zápasy. „Čeká nás hodně zápasů. Musíme se dát dohromady hlavně po zdravotní stránce, protože máme několik zraněných hráčů. Uvidíme, v jaké sestavě se na zápasy sejdeme. Na to ale nemůžeme hledět a musíme každý zápas vyhrát. Navíc ve finále poháru se budeme chtít pokusit vrátit Chrudimi porážku z ligového zápasu,“ předeslal Ondřej Vahala.