Oficiální vyjádření k rozhodnutí VV SFČR

Respektujeme rozhodnutí Výkonného výboru SFČR o ukončení soutěžního ročníku VARTA futsal ligy 2019/2020, i když s touto podobou ukončení nesouhlasíme.

Je jasné, že regulérní dohrání soutěže v této situaci nebylo možné, zdraví je přeci jen důležitější, s tím určitě všichni souhlasíme. Stejně jako s pořadím po nedohrané základní části, protože o vítězi, sestupujících a pořadí před play-off bylo téměř rozhodnuto. Vyslání FK ERA-PACKu Chrudim jako vítěze základní části do nadcházejícího ročníku UEFA Futsal Champions League dává logiku, protože určitě všichni chceme, aby český futsal měl svého zástupce v této soutěži a Chrudim byla v této chvíli zaslouženě na prvním místě necelé tabulky základní části. Do teď vše zní logicky, pro nás srozumitelně a se vším souhlasíme.

Bohužel absolutně nemůžeme souhlasit s vyhlášením vítěze tohoto ročníku! Náš sport funguje jako spousta ostatních (futsal v jiných zemích, hokej a třeba házená u nás), v základní části bojujeme o účast v play-off, o co nejlepší výchozí pozici do zápasů v play-off a nikde není napsáno, že titul vybojuje vítěz základní části, i když to zrovna teď tak trochu vypadá.

Proto bychom chtěli pro příště apelovat na zdravý rozum, možná se rozhlédnout okolo sebe a nechat se inspirovat u podobných sportů, které probíhají stejným systémem, tj. základní část a následně play-off o mistra ligy. Buď nám všem příkladem třeba hokej, abychom nechodili moc daleko.

Děkujeme a přejeme do všech klubů a všem fanouškům hodně zdraví a hurá do příští sezóny, která bude pro všechny určitě složitější, než všechny předchozí.

Jaromír Blažek, marketingový ředitel AC Sparta Praha futsal