Návrat do Mělníka úspěšný nebyl

V pátek 9.10. jsme již podruhé v tomto týdnu odcestovali do Mělníka, tentokrát na ligový zápas pátého kola. Obejít jsme se museli bez Angellota, Williama, Slavíka a Hudouska. Do zápasu jsme nastoupili jen se sedmi hráči v poli.

V 11. minutě otevřel skóre Martin Hora, když dorazil míč na brankové čáře po střele Brahimiho. Minutu do konce prvního poločasu se podařilo soupeři srovnat na 1:1 a tak se šlo do šaten překvapivě za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal gólovými šancemi na obou stranách. Ve 27. minutě šel soupeř do vedení, ale v té samé minutě se nám podařilo srovnat na 2:2 po premiérové brance Snopa. Za tři minuty poslal Spartu do vedení 3:2 Azem Brahimi po přihrávce Bernarda. Poté přišel obrovský šok, když Mělník vstřelil dvě rychlé branky ve 34. a 36. minutě a otočil tak zápas. Ke konci utkání jsme se snažili hrát power-play a Ondřej Vahala ještě vychytal dva desetimetrové kopy soupeře. Z našeho závěrečného tlaku se nám už bohužel nepodařilo vyrovnat, naopak soupeř trefil v poslední minutě prázdnou bránu a v Mělníku tak prohráváme ostudně 5:3.

Beni Simitči, trenér Sparty: „Pořád se snažím po tomhle zápase držet emoce na uzdě. Určitě není výmluva, že nám chyběli William a Angellot. My máme na to, abychom porazili soupeře bez takových hráčů. Obzvláště, když jsme stejného soupeře dokázali vyřadit před pár dny z poháru. Už ve druhé půli prvního zápasu jsem hráče upozornil, že i přesto, že máme nulu, tak hráči Mělníka se dostali do několika slibných šancí. Přesně to se nás zařízlo dnes. Dal jsem šanci všem, nechtěl jsem hrát na čtyři nebo pět hráčů, protože bůh ví kdy budeme moct hrát, tak ať využijí každou vteřinu zápasu. To, co se stalo je ostuda pro jméno Sparty. Abych musel číst od rádoby fanoušků věci o sázkách apod., tak mě strašně štve, že jsme si takový zápas dovolili prohrát. Jsem na kluky super naštvaný! Aby se soupeř několikrát dostal k naší bráně dlouhými míči nebo zidanovkama se stát nemůže a nestane. Kdo není hoden dresu Sparty a hájit její barvy tak jak se má, ve Spartě nebude! Teď budeme mít dostatek času, abychom prostudovali chyby, které nám prohrály tenhle zápas a vyloučily nás tím z bojů o první tři příčky v tabulce. Doufám, že liga bude pokračovat a budeme se moct vrátit do boje, ale po dnešní nečekané ztrátě tří bodů budeme bojovat stěží o čtvrté místo. Vinu za tenhle zápas beru na sebe, protože jsem měl velkou důvěru k hráčům, že tenhle zápas zvládnou, bohužel se to vymstilo a můžu slíbit, že už se nic podobného nestane. Omlouvám se všem fanouškům Sparty a jakmile se vrátíme zpátky do hry, uvidí úplně jinou Spartu, dávám jim své slovo, že takový výkon jako dneska už neuvidí.“

Jakub Němec, trenér Olympiku: „Porazit tým jako je Sparta je vždy skvělý pocit. Nestává se to často, a proto si to musíme poradně užit. Hodně nám pomohlo pondělní pohárové utkání, které se nám sice nepodařilo výsledkově, ale ukázalo nám, že se Spartou můžeme hrát vyrovnaně a když se vyvarujeme hrubých chyb a proměníme šance, tak ji můžeme porazit. Jsem rád, že kluci si vzali k srdci přesně tyhle věci, na kterých jsme v týdnu zapracovali. Dnes jsme si vyhrát zasloužili, po smolné ztrátě v Brně jsme takové vítězství potřebovali. A je jen škoda, že bude liga nyní přerušena. Doufáme, že za ty 2 týdny se budeme moci vrátit a přestávka nebude trvat déle.“

SK Olympik Mělník – AC Sparta Praha 5:3 (1:1)
Branky: 19. Gabčo (Nečas), 27. Lehner (Nečas), 34. Gabčo (Lehner), 36. Kasýk (Gabčo), 40. Mikyska – 11. Hora (Brahimi), 27. Snop (Vokoun), 30. Brahimi (Bernardo)