Na úvod soutěže Sparta nastřílela jedenáct branek!

Futsalisté Sparty přivítali nováčka z Olomouce mezi českou elitou gólovou kanonádou. Sparta utkání dominovala od začátku do konce a připsala si pohodlnou výhru 11:1.Domácí vletěli na svého soupeře hned v úvodu zápasu a po osmi minutách vedli již 3:0. Další tři branky si Sparta nechala na konec prvního poločasu a po premiérových brankách v rudém dresu Rukovciho, Darriera a Fabricia to bylo 6:0.

V druhém poločase se utkání jen dohrávalo, i přesto ale Sparta chtěla soupeři nasázet co nejvíce branek. Na palubovku se dostala i nejnovější posila Sparty, brankář Michal Hůla. Trefil se i novopečený otec Martin Hora, hattrick zkompletoval navrátilec Azem Brahimi a Darrier nasbíral celkem pět kanadských bodů.

Kaňkou na celém utkání z pohledu Sparty bylo kromě vlastního gólu Brazilce Darriera, také zranění Artona Fejzullahiho. Po nebezpečném zákroku na sparťanského mladíka byl hráč hostí vyloučen. Fejzimu přejeme, ať se dá brzy do pořádku!

Ohlasy po utkání

Beni Simitči (trenér Sparty): „Máme za sebou první ligový zápas, ve kterém zasáhli do utkání úplně všichni hráči, včetně Míši Hůly, kterého jsme dnes zaregistrovali. Soupeř přijel oslaben bez svého nejlepšího hráče, ale i tak dát jedenáct gólů, a vytvořit si dalších minimálně jedenáct tutovek, mi dělá radost, stejně jako hráči, co hráli naplno a splnili si defenzivní úkoly tak, jak jsem je po nich chtěl. Po dvou odehraných zápasech mužů říct, že Sparta konečně má srdcaře v týmu a dobrý kluky, který žijí pro tým. V úterý máme pražské pohárové finále proti FC Sapa Praha před pátečním zápasem v Plzni.“

Jakub Řičica (vedoucí SKUP Olomouc): „Na Spartě nás čekala těžká premiéra v 1. Futsal lize. První poločas jsme se spíše rozkoukávali. Druhý jsme se soupeřem dlouho drželi krok. Měli jsme i několik šancí na zkorigování skóre. Bohužel to vyšlo jenom jedenkrát. Každý takovýto zápas je pro nás obrovská škola. Zraněnému hráči Sparty přejeme brzké uzdravení.“

Sparta Praha – SKUP Olomouc 11:1 (6:0)
Branky: 1. Brahimi (Kelmendi), 3. Brahimi (Rukovci), 8. Maxharraj, 15. Rukovci (Darrier), 17. Darrier, 20. Fabricio, 25. Rukovci (Darrier), 33. Fabricio (Darrier), 35. Hora (Hudousek), 37. Darrier, 40. Brahimi – 34. Darrier (vla.)
ČK: 9. Křižák (Olomouc)