Souboj sparťanů na Turnaji čtyř zemí! Jak ho prožili Seidler s Drahovským?

Od pondělí do středy proběhl v Nymburce Turnaj čtyř zemí, do kterého se zapojilo hned pět hráčů Sparty. Třídenní zápolení skončilo prvním místem české reprezentace, v jejímž dresu nastoupili Michal Seidler, Ondřej Vahala, Antonín Hrdina a Libor Gerčák. Druhé místo obsadilo Slovensko i s Tomášem Drahovským. Jak duo Seidler – Drahovský turnaj vidělo a jak si užili vzájemný souboj, který skončil 3:3?

„Jsme spokojení s tím, že jsme turnaj vyhráli, ale už ne tolik s předvedenou hrou. Každý zápas pro nás byl těžký a rozhodovalo se až v posledních minutách. Za první místo jsme ale rádi, zhodnotil turnaj z pohledu českého týmu Michal Seidler, který dokázal ve třech zápasech nastřílet šest branek.

Sparta měla zastoupení i ve slovenském týmu, a to v Tomáši Drahovském. „Přijeli jsme s hodně mladým týmem a mnoho kluků si připsalo první starty v reprezentaci, takže jsme velká očekávání neměli. Šli jsme do každého zápasu s tím, že ho chceme vyhrát, což se nám povedlo v první duelu proti Polsku, s Maďary jsme nešťastně prohráli, když jsme neproměnili své šance a s Čechy to bylo vyrovnané utkání, ve kterém se v závěru přiklonilo štěstí trochu více k Čechům a ti vstřelili vyrovnávající gól. My už si pak žádnou šanci nevytvořili, zápas skončil nerozhodně a my skončili druzí. Trochu zklamání to možná je, ale co se týče výkonů, tak po herní stránce můžeme být spokojení,“ řekl k turnaji Tomáš Drahovský.

Právě Drahovský byl u vyrovnávací branky Čechů na 3:3. „Byl to nastřelený míč, který mi lízl nohu a skončil v naší brance. To se občas stává. Bohužel jsem míč neviděl, až ve chvíli, kdy letěl do naší branky,“ popsal moment, který jak se později ukázalo, rozhodl o prvním místě pro Českou republiku.

A jak si sparťani užili to, že mohli bojovat proti sobě? „Já nikdy moc nehraji rád proti kamarádům. Právě s Tomášem Drahovským, ale třeba i s Gabrielem Rickem jsme toho během společných angažmá zažili hodně. Tento turnaj se nese v takovém přátelském duchu, takže určité popichovaní během zápasu, myslím teď v dobrém smyslu slova, si můžete dovolit a patří to k tomu,“ uvedl Michal Seidler.

Proti Tomáši Drahovskému nastoupila hned trojice sparťanů, jmenovitě Seidler, Vahala, Hrdina, a to ještě chyběl zraněný Gerčák. „Je to určitě zajímavé, zahrát si proti vlastním spoluhráčům. Proti Michalu Seidlerovi jsem hrával asi nejčastěji tak se i na tomto turnaji, který je víceméně turnajem přátelství, neustále popichujeme. Celkově jsem si rád proti klukům zahrál, i když je to náročné, protože se navzájem velmi dobře známe.“

Spartu čeká už v pátek ligové utkání s Teplicemi a času na odpočinek po reprezentačních povinnostech tak není mnoho. „Určitě to nebude snadné, takto rychle přepnout do ligového módu, ale ve čtvrtek máme jeden volný den, takže věřím, že si s Drahem, Vahym a Tondou odpočineme a k zápasu do Teplic pojedeme v plné síle a podaří se nám zvítězit,“ věří Michal Seidler.

Podobně to vidí i Tomáš Drahovský: „Přepnou na ligu tak těžké nebude, ale bude to o tom, že máme za tři dny v nohách tři těžké zápasy. Máme jeden den na to, abychom dobře zregenerovali a v pátek hned hrajeme. Nemuseli bychom tedy být úplně čerství, ale myslím si, že to zvládneme, oddychneme si a uděláme v pátek vše pro to, abychom zvítězili. Dost prostoru dostala na turnaji i dvojice kluků z Teplic – Černý, Baran, tak se může stát, že i oni budou více unavení, ale co a jak bude, se uvidí až v pátek.“