Futsal se vrací do Unyp Areny, Spartu přijede vyzvat Mělník

Pražané jsou v tabulce na pátém místě se třinácti body. Vrátili se tak do silné pětky ligy, kam patřili několik sezon, ale odkud je vyřadily nevyrovnané výkony během této sezony. Mělník je v tabulce s devíti body osmý.

Sparta je před tímto duelem na vítězné vlně. Vyhrála o gól na půdě Žabinských Vlků Brno a předtím porazila Slavii v Edenu 7:2. Poslední domácí zápas svěřenci kouče Beniho Simitči vyhráli doma nad Českými Budějovicemi 4:1. Nyní chtějí vyhrát znovu. Bodově by se totiž dotáhli na Chrudim, ta má ale o tři zápasy méně.

Mělník konečně vyhrál až třetí zápas po restartu ligy, kdy doma udolal Žabinské Vlky Brno 7:2. První vzájemný zápas obou celků skončil překvapením. Středočeši doma porazili Spartu 5:3. Zápas svým hattrickem rozhodl Dominik Šup.

Beni Simitči (trenér Sparty): „Páteční zápas je jeden z dalších zápasů, kdy potřebujeme naplno bodovat. Hrajeme doma a určitě máme Mělníku co oplácet za to, jak nás porazili na podzim. Nic jiného než výhra nás nezajímá, od kluků budu čekat lepší výkon v útoku. Před reprezentační přestávkou chceme plný počet bodů, ať máme čtyři výhry ze čtyř zápasů a můžeme se tak přiblížit k první čtyřce v tabulce.“

Text: futsalliga.cz