Finále poháru je tu! Vybojuje Sparta historickou trofej?

Už v úterý 11. prosince od 18:10 hodin vypukne v městské sportovní hale ve Zruči nad Sázavou souboj o prvenství v Poháru FAČR. V repríze pohárového i ligového finále z minulé sezony na sebe narazí pražská Sparta a ERA-PACK Chrudim. Nenechte si střetnutí ujít a přijďte Spartu podpořit v boji o zisk historické trofeje.

V minulé sezoně na sebe narazili ve finále poháru i ligy. V obou případech se ze zisku zlata radovali Východočeši. V poháru po výhře 2:1 a v ligovém finále po vítězstvích 2:1, 3:0 a 9:4 po prodloužení. I poslední vzájemný duel dopadl lépe pro ERA-PACK, který v 9. kole VARTA futsal ligy zdolal Spartu 3:2. Pražané tak mají svému soupeři co oplácet a touží po tom, aby se jim odplata povedla právě v úterním finále poháru.

„Spoléhám na to, že celý tým podá nadstandardní výkon, stejně jako v ligovém utkání v Chrudimi. Jen s tím rozdílem, že se musíme vyvarovat chyb, které ERA-PACK na své palubovce potrestal a díky nimž vyhrál,“ uvedl před finále trenér Sparty Beni Simitči. „Myslím si, že zápas v Mělníce byl pro nás dostačujícím ponaučením směrem k tomu, co a jak máme a nemáme hrát. Čeká nás nyní úplně jiné utkání, ve kterém půjde o to, jak zakončíme rok 2018. Chtěli bychom ho završit ziskem historicky prvního poháru pro Spartu,“ navázal.

„Uděláme pro výhru maximum. Když bude soupeř lepší a zaslouženě vyhraje, budeme mu muset pogratulovat. Doufám ale, že tentokrát muset gratulovat nebudeme a před vyprodanou halou ve Zruči uspějeme a potvrdíme své výsledky ve zdejším prostředí i ve finále,“ přeje si Simitči.

„Na finále se moc těším, je to utkání, ve kterém rozhodne momentální forma a nejrůznější detaily jednoho zápasu. Takové duely jsou pro mě osobně nejlepší,“ tvrdí před finálovým bojem Tomáš Vnuk ze Sparty. „Chceme Chrudimi nejen oplatit ligovou porážku, ale především ji sesadit z pohárového trůnu. Pokud chceme zvítězit, tak musíme oproti posledním zápasům zlepšit defenzivu a vyvarovat se taktických chyb,“ uvědomuje si.

„Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, do haly ve Zruči, protože budeme potřebovat jejich ruce a hlasivky. Všechny ostatní budeme potřebovat alespoň u televizních obrazovek, aby nám drželi palce na dálku,“ vyzval fanoušky k podpoře Sparty Vnuk.

„Utkání proti Spartě jsou vždy těžká. O vítězi poháru rozhodne jediný zápas, oba týmy chtějí titul. Bude záležet na tom, kdo v daný den předvede nejlepší práci. Jedno ale vím určitě, fanoušci uvidí skvělý futsal, protože oba týmy hrají výborně,“ tvrdí chrudimský Max. Tomu se proti Spartě daří, dal jí branku i v posledním vzájemném zápase, navíc to byl právě on, kdo rozhodl minulé pohárové finále. „Samozřejmě si na zápas pamatuji. Bylo to pěkné utkání, které mi osobně vyšlo. Chvilku před koncem jsem po faulu kopal volný přímý kop a dal rozhodující gól na 2:1. Byl jsem za vstřelenou branku hodně šťastný,“ zavzpomínal.

Cesta do finále

Sparta:
Osmifinále: Sparta – Plzeň 4:2
Čtvrtfinále: Sparta – Mělník 8:3
Semifinále: Sparta – Teplice 5:3
Chrudim:
Osmifinále: Višňová – Chrudim 0:21
Čtvrtfinále: Jeseník – Chrudim 1:3
Semifinále: U. Hradiště – Chrudim 2:5