Finále odstartují sparťané pátečním duelem v Chrudimi

Po dlouhé a strastiplné cestě odstartuje pro pražskou Spartu v pátek 20. dubna v 18:00 hodin vysněná finálová série. Její první duel se odehraje v chrudimské sportovní hale, a to před kamerami České televize.

Sparta začala svou pouť v rámci play off VARTA futsal ligy čtvrtfinálovou sérií se Slavií, kterou dokázala po výhrách 6:4, 4:2 a 4:2 porazit 3:0 na zápasy. Následovalo semifinále, které po dvou domácích výhrách Plzně (6:4, 5:4) a dvou domácích výhrách Sparta (4:1, 5:2) musel rozhodnout až pátý zápas, který Sparta v Plzni vyhrála 7:2 a zajistila si tak poprvé v historii klubu postup do finále.

Tam ji čeká souboj s třináctinásobným mistrem České republiky a obhájcem titulu, ERA-PACKEM Chrudim. Ten si dokázal ve čtvrtfinále poradit s Helasem Brno, který vyřadil poměrem 3:0 na zápasy (7:0, 5:1, 4:0) a v semifinále stejným výsledkem vyřadil Gardenline Litoměřice (5:4 po pen., 4:2, 3:1).

„Proti Chrudimi nás čekají velmi náročné zápasy, jako vždy, ale věřím, že jsme na to dobře připraveni. Všichni se na finálovou sérii moc těšíme, protože jak všichni víme, je skvělý pocit nastoupit a hrát finále,“ říká před startem série sparťanský Azem Brahimi.

Trenér Chrudimi Felipe Conde tušil, že jeho tým narazí ve finále na Spartu: „Očekávám těžkou a vyrovnanou sérii, stejně, jako v semifinále. Už, když jsme se začali připravovat na play off, věděli jsme, že nás pravděpodobně čeká takový scénář. Jsme připraveni a věříme, že odvedeme dobrou práci. Musíme být soustředění a jít krok za krokem. Každý bod ve finále je důležitý a velmi cenný.“