Dramatické utkání ovládla po penaltách Sparta

Třetí čtvrtfinálové utkání přineslo mnoho zvratů, nakonec ho však po penaltách ovládla Sparta.

Vstup do utkání byl velmi podobný minulým střetnutím, oba týmy začaly opatrně a dostávaly se do šancí. Gólový účet otevřel v osmé minutě Daniel, který využil špatného zákroku Angellota na útočné polovině a prostřelil Rakvaaga. O pět minut později si připsal svůj druhý gól a poslal tak sešívané do dvoubrankového vedení. Sparťané nepřestávali bojovat, dostávali se do útočných šancí, ale proti hostujícímu bloku úspěšní nebyli, až ve dvacáté minutě dokázal prostřelit Karpiaka Angellot, který tak gólem do šatny snížil na 1:2.

Druhý poločas se Spartě vůbec nepovedl, ve 22. minutě byl vyloučen Rakvaag po faulu na unikajícího Jošta, k tomu Slavie dostala k dispozici penaltu, kterou Záruba proti Liboru Gerčákovi, který musel naskočit do zápasu, proměnil. O dvě minuty později se dostal do brejku Sláma, který nedal Gerčákovi šanci – 1:4. Trenér Simitči se brzy rozhodl pro power-play, kterou Sparta skvěle využila, ve 33. minutě snížil Angellot, o pět minut později Azem Brahimi a minutu před koncem druhé půle vyrovnal na 4:4 Maicon. V posledních momentech základní hrací doby pošesté za půli fauloval Brahimi, z čehož byl 10m kop, který však Slavie neproměnila. Po základní hrací době bylo tedy skóre 4:4.

Hned v úvodu prodloužení poslal Spartu do vedení kapitán Azem Brahimi, který nádhernou střelou překonal Karpiaka. Hosté šli do power-play, kterou sparťané výborně ubránili, avšak pár vteřin před koncem prodloužení dokázal vyrovnat Leovski, po prodloužení byl tedy výsledek 5:5.

V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí, kdy z pěti pokusů neproměnil pouze Angellot, zatímco hosty dvakrát vychytal Libor Gerčák.

Libor Gerčák: „Začátek klasický, akorát místo o jednu branku jsme dali soupeři náskok o dva góly, ale naštěstí jsme do poločasu zvládli ten náskok stáhnout. Myslím si, že pro diváky to musel být zajímavý zápas a pro nás se šťastným koncem.“

David Frič (trenér Slavie): „Klíčovým momentem bylo to, že jsme neubránili za stavu 4:1 power-play. Dvakrát jsme otevřeli obranu na diagonálu a soupeř nás zaslouženě potrestal. V nějaké fázi jsme se začali bát o výsledek a pak nás to stálo zápas. Jsem rád, že jsme ukázali silnou hlavu a dokázali se ještě vrátit a dali gól v power-play. Ale jak říkám, za stavu 4:1 to byl hotový zápas a my jsme ho nedotáhli do konce.“

AC Sparta Praha vs. SK Slavia Praha – 6:5 po penaltách (1:2)
20. Angellott, 33. Angellott, 38. Brahimi, 39. Maicon, 44. Brahimi, rozhodující penalta Křivánek – 8. Souza, 13. Souza, 22. Záruba (pen.), 24. Sláma, 50. Leovski