Do Řep se na úvod soutěže chystá nováček z Olomouce.

Pražané začnou novou sezónu domácím zápasem proti celku SKUP Olomouc. Utkání začíná v pátek 26.8. ve 20:00 ve Sportovním centru Řepy.

Sparta vlétne do své druhé sezóny v Řepích utkáním proti nováčkovi 1. Futsal ligy. Celek Pražanů dostal jistých změn. Tentokrát se vedení klubu rozhodlo vsadit na novou cestu. Kromě nových posil z Kosova a Brazílie, se do kádru vrací i Azem Brahimi, který dostane opět na svou paži kapitánskou pásku. Sparta bude chtít v následující sezóně pokračovat taktéž v zapojení svých odchovanců do týmu.

Spartu po prvním ostřejším zápase a postupu do finále Pražského poháru čeká nováček 1. Futsal ligy, tedy celek SKUP Olomouc. Celek z Moravy okusí českou elitní soutěž poprvé v historii. Vítěz východní části 2. Futsal ligy mohl postoupit již předloni, postup ale tenkrát odmítl. Po další vydařené sezóně a výhře v Superpoháru 2. ligy nad Perštejnem si už ale Sportovní klub Univerzity Palackého nejvyšší futsalovou soutěž zahraje.

Kádr soupeře je relativně velkou neznámou. S 1. Futsal ligou má zkušenosti jen kvarteto hráčů, kteří oblékali jednu sezónu dres Uherského hradiště. Pro zbytek hráčů včetně ústřední postavy klubu, Nikolase Tilkeridise, to bude prvoligová premiéra.

Pro oba dva soupeře to bude první vzájemné setkání. Souboj mezi Spartou a Olomoucí se odehraje v pátek ve Sportovním centru v Řepích od 20 hodin. Zápas můžete sledovat i na YouTube prostřednictvím komentovaného přenosu.

Ohlas před utkáním

Beni Simitči: „V pátek nás čeká domácí zápas proti nováčkovi z Olomouce. Soupeř odehraje svůj první ligový zápas a určitě budou značně na nás nabuzeni, ale my nechceme nechat nic náhodě a zápas určitě nepodceníme. Po pohárovém zápase vypadá náš tým velmi dobře a jdeme si pro první vítězství sezóny.“