Díky, Tondo! Antonín Hrdina opouští Spartu

Antonín Hrdina odchází do švýcarské Minervy Futsal Bern, se kterou již v minulosti vyhrál ligový titul. Hráč, který v loňské sezoně nastupoval za Mělník, se s klubem letos představí také v Lize mistrů, kde společně vyzvou mistra skotské ligy.

Za Minervu jste již v minulosti nastupoval. Jak na to vzpomínáte?

„Podařilo se nám vybojovat titul. Sezona skončila předčasně, protože se tehdy zrušilo z nějakého důvodu play-off, takže jsem se domluvil se Spartou a odehrál ho i tady. Tehdy se mi podařilo vyhrát titul ve Švýcarsku i u nás, takže na to vzpomínám určitě v dobrém.”

Co vás po sezoně se dvěma získanými tituly vedlo do Mělníka? Nechtěl jste se už tehdy vrátit do Švýcarska?

„Měl jsem platnou smlouvu se Spartou, která si ovšem představovala trochu něco jiného než já. V létě mi potom přišla nabídka z Itálie, ale to nevyšlo, takže jsem zůstal ve Spartě a šel na hostování do Mělníka. Po sezoně jsme se sešli s trenérem a řekli si, že to zkusím ve Spartě znovu, protože se obměnil kádr a cítil jsem šanci, že bych mohl hrát. ”

Nyní jste se rozhodl přestoupit zpátky do Švýcarska. Co vás k tomu vedlo?

„To je jednoduché. Tady se nehraje a nikdo neví, co bude. Myslím si, že se začne hrát až někdy v březnu nebo dubnu. Bude trvat dlouho, než se soutěže znovu rozjedou. Měl jsem možnost tam odejít, nastupovat tam a zahrát si Ligu mistrů. Tady se bohužel nic nehraje, takže jsem přistoupil na tohle řešení.”

Ve zmíněné Lize mistrů si zahrajete proti skotskému mistrovi. Jaké jsou vaše cíle? Chcete postoupit dál?

„Myslím si, že ambice jsou velké, protože jsou tam zkušení hráči. Do dalšího kola bychom měli postoupit.”

Jak to vypadá se stěhováním? Máte tam vše zařízené? Co všechno vám případně klub poskytuje?

„Zatím budu do Vánoc bydlet s jedním spoluhráčem, který hrál za Sporting Lisabon. Poté by se mohlo bydlení vyřešit tak, že bych bydlel sám. Je to samozřejmě na základě nějaké domluvy, ale mám přislíbeno, že budu mít časem samostatné bydlení. Ohledně cestování se budu teprve rozhodovat, zda do Bernu poletím nebo pojedu autem.”

Jedná se o plně profesionální klub? Jak často se tam trénuje?

„Trénuje se tam čtyřikrát v týdnu, jeden den je volný a o víkendu se hrají zápasy. Co se týká úrovně tréninků, tak v tomhle směru je to rozhodně profesionální. Je to jeden z nejlepších švýcarských klubů.”

Vy budete tedy také chodit do práce?

„Ano, mám to tam domluvené i s prací, do které budu normálně chodit a hrát k tomu futsal.”

Víte, co konkrétně tam budete dělat za práci?

„Firma sponzorující Minervu pomáhá zaměstnávat hráče, takže budu pracovat tam. Měl bych pracovat ve skladu. Sice neumím německy, ale angličtina tam naprosto stačí.”

Zdroj: futsalliga.cz