Beni Simitči: Reprezentace je nejvíc o čem může trenér snít

Hlavní trenér Sparty Beni Simitči byl jmenován trenérem futsalového reprezentace Kosova. K této příležitosti jsme jej vyzpovídali.

Beni, gratulujeme ke jmenování hlavním trenérem reprezentace Kosova, jak se cítíte?
Děkuji za gratulace a děkuji moc všem ze všech koutů světa, co mi pogratulovali. Moc si toho vážím!

Jak dlouho jste o pozici u národního týmu usiloval? Co tomu předcházelo?
Tady ani nešlo o usilování z mé strany. V minulosti jsem dostal laso několikrát, ale k domluvě nedošlo, jelikož jsem neustoupil ze svých sportovních požadavků. O financích ani nebylo potřeba nikdy mluvit, protože trénovat svou rodnou zem je obrovská pocta. Když před pár měsíci ze strany svazu přišla nabídka, ve které jsem dostal volné ruce na práci, tak jsem nad tím začal velmi vážně uvažovat a po poradě s rodinou, která mě v tom podpořila jsem na to kývnul a jsem strašně rád. Tohle je asi to nejvíc o čem může trenér snít.

Bude mít práce reprezentačního trenéra nějaký vliv na Vaši pozici ve Spartě?
Jednou sparťan, navždy sparťan! Vliv to žádný mít nebude, protože jde o dvě rozdílné věci. Když jsou reprezentační termíny UEFA, tak se u nás liga stejně nehraje, takže to zvládneme v pohodě. Minimálně do konce soutěže budu ve Spartě, co bude potom nebude záležet jen na mně.

Jaké máte nyní cíle?
Kdo mě zná, ví že celý život, jak v osobním, tak ve sportovním životě mám jen nejvyšší cíle a teď to nebude jinak. Sice přicházím v nejhorší době, když bude změna generací, ale o to mě to více lákám, abych začal skoro od nuly, což pro mě nebude žádná novinka. Určitě budeme chtít hrát pohledný a atraktivní futsal s aromatem Balkánu, kde je technika jednotlivých hráčů na vysoké úrovni.