Angellot kouzlil a Sparta srovnala semifinálovou sérii

Druhé utkání semifinále play off VARTA futsal ligy sehráli ve čtvrtek v Aréně Sparta na Podvinném mlýně futsalisté pražské Sparty s plzeňským Interobalem. Po prohře v Plzni byl úkol pro sparťany jasný, a to vyhrát. To se týmu Beniho Simitči také podařilo a po vítězství 4:1 vyrovnal stav zápasů v sérii na 1:1.

Plzeň v úvodu zápasu navázala na první vítězný duel série a hned ve 2. minutě ji poslal do vedení Holý, kterému naservíroval přihrávku na zadní tyč Sláma. Sparta ale dokázala bleskově odpovědět, když Marcelo rozehrál roh a Angellot skóroval. Kolumbijská hvězda svá kouzla ukázala naplno ve 13. minutě, kdy nejprve kličkou ala Ronaldinho obešel jednoho z obránců a následně po narážečce s Marcelem překonal patičkou brankáře Němce – 2:1. Prakticky hned po rozehrávce se Angellot dostal k míči znovu a přihrávkou šajtlí našel před plzeňskou brankou Brahimiho, který nadvakrát dokázal dostat míč do sítě a zvýšit na 3:1. Po přestávce Sparta přidala ještě jednu branku, když Cupák přihrál do brankoviště Marcelovi, který míč zasekl, nechal projet dva hostující obránce a ranou k tyči pečetil na konečných 4:1.

„Tak jako jsme hráli druhé semifinále, jsem očekával, že budeme hrát i to první. Nic mimořádného se nestalo. Toto je naše hra, naše kvalita. Myslím si, že hráči splnili to, co měli. Od první minuty jsme hráli svou hru a jen škoda, že jsme nedali více šancí,“ uvedl po druhém semifinálovém střetnutí trenér Sparty Beni Simitči. Celé jeho hodnocení naleznete v následujícím videu:

„Zápas jsem si užil, zejména proto, že jsme vyhráli. Jsem rád, že se nám podařilo sérii vyrovnat. Pro mě osobně to byla nová zkušenost. Na začátku jsem se snažil hrát jednoduše, ale potřeboval jsem se chytit něčím těžším, aby ze mě spadla nervozita. To se mi vcelku rychle povedlo, kdy jsem si přehodil soupeře, čímž jsem získal sebevědomí a hrálo se mi dobře,“ zhodnotil utkání Patrik Levčík, pro nějž to bylo první utkání ve sparťanském dresu.

Na druhé straně v plzeňském dresu absolvoval své první semifinále Tomáš Buchta: „Myslím si, že to byla tentokrát jiná Sparta než v pondělí. Sparta ukázala svoji herní sílu směrem dopředu. My jsme si také vytvořili nějaké šance, ale bohužel jsme je neproměnili. Sparta naopak proměnila vše, co si připravila,“ řekl k zápasu a dodal: „Svůj první start v semifinále jsem si užil. Musím uznat, že to jsou úplně jiné zápasy než v základní části.“

Na slova svého spoluhráče navázal také plzeňský Jaroslav Slavík: „Sparta k zápasu přistoupila o něco lépe než v pondělí a do karet jí hrálo i domácí prostředí. My jsme si vytvořili sice nějaké šance, ale chyběla nám tentokrát rychlost a lepší zakončení.“

Sparta Praha – Interobal Plzeň 4:1 (3:1)
Branky a nahrávky: 3. Angellot (Marcelo), 13. Angellot (Marcelo), 14. Brahimi (Angellot), 27. Marcelo (Cupák) – 2. Holý (Sláma). Rozhodčí: Černý, Gasnárek. ŽK: Marcelo – Buchta. Diváci: 670.
Sparta Praha: Cristiano (Bezstarosti) – Marcelo, Brahimi, Sop, Hájek, Belej, Pimpolho, Hora, Diego, Cupák, Angellot, Levčík. Trenér Beni Simitči.
Interobal Plzeň: Němec (Bartůněk) – Rozboud, Buchta, Kasýk, Vnuk, Slavík, Sláma, Havel, Abrham, Štverák, Holý, Křemen, Štrajt. Trenér David Frič.