Sparťané vstoupili do Ligy mistrů úspěšně, rumunskému mistrovi nastříleli 7 branek

Rumunský mistr, v sestavě se třemi Španěly a Brazilci a dvěma Srby vyrukoval na sparťanské palubovce s kombinační hrou, kterou se snažil nalézt okénko v obraně rudých. Byli to však právě oni, kteří se radovali jako první – ve třetí minutě zaúřadovala obávaná levačka Grbeši a Sparta vedla 1:0. V dalších minutách měli ale více ze hry hráči v oranžových dresech, kteří několikrát pořádně prověřili Vahalu ve sparťanské brance. Ten ale ukázal brilantní formu a čtyřmi perfektními zákroky vzal střelcům rumunského šampiona vítr z plachet. Ten produkoval rychlou kombinaci, která vedla ke gólovým šancím, jen škoda, že si svůj výkon kazili divadelními kousky, ať už Španěl Alvarito anebo Braziles Savio Valadares. Soupeře českého mistra povzbudil i fakt, že Sparta musela hrát opatrně, protože už ve 12. minutě měla 5 akumulovaných faulů. Rumunský celek se dočkal v 17. minutě, kdy Amadeu fauloval, a tak Marius Matei zahrával po 6. faulu dlouhou penaltu. Míč z jeho sálovky však skončil vysoko nad Vahalovou brankou a Sparta dvakrát ještě v téže minutě uhodila. Nejprve se trefil Seidler a o několik desítek vteřin později unikla dvojice Rick – Drahovský a kapitán Sparty se nemýlil – 3:0 ve prospěch českého týmu – a to byl i poločasový stav.

I začátek druhého poločasu patřil hráčům v rudých dresech – ve třetí minutě získal v souboji míč Novak a své sólo paradně zakončil – 4:0. O minutu později rozjela čtyřka Amadeu, Seidler, Drahovský, RIck akci, na kterou byla radost se dívat, zvláště v koncovce, kdy patička Drahovského našla zpětnou Ricka a ten se trefil přesně – 5:0. Branku Vahaly však prakticky neohrozili – naopak do prázdné se trefil podruhé v zápase Novak – 6:0. Pak už se rozhodnutý zápas prakticky dohrával, takže sparťanští fanoušci viděli ještě gól Wildeho a  tři zásahy soupeře – ty dali Hector, Rakič a z klasické penalty po faulu Drahovského na Valaderese Florin Matei.

Vítězství Sparty 7:3 bylo zasloužené, celek bojoval jako tým a předvedl nejlepší výkon poslední doby. Premiérové vystoupení v Lize mistrů tak přineslo plný bodový zisk. Zítra čeká českého mistra maltský Luxol.

Futsal Klub Csíkszereda vs. AC Sparta Praha 7:3 (3:0)

Branky: 35. Hector, 38. Rakič, 39. F. Matei /penalta/ –  3. Grbeša, 17. Seidler, 17.Drahovský, 23. Novak, 26. Rick, 33. Novak, 36. Wilde

ŽK: 10‘ Panzaru – 10. Amadeu, 23. Novak, 39. Drahovský

Sestavy:
Csíkszereda: Lopez Gonzales, Dospinescu – F. Matei, Covaci, Hector, Alvarito – Panzaru, M. Matei, Bruno Santiago, Pršič, Tankó(C), Savio Valadares, Deco, Rakič – trenér: Sito Rivera

AC Sparta Praha: Vahala (Gerčák,Plecitý) – Kocič, Novak, Wilde, Grbeša – Rick, Brahimi, Amadeu, Seidler, Drahovský (C), Křivánek, Hora – trenér: Beni Simitči

Rozhodčí: Alejandro Martinez Flores (ESP), David Grondal Nissen (DEN)

Rekord Bielsko-Biala – Luxol St Andrews FC 3:1 (1:0)

Branky: 13. Alex Viana, 33. Bondar, 40. Bondar – 27.Maikinho

ŽK:  24.Surmiak,36.Alex Viana – 9. Celino Alves ,17.Celino Alves
ČK: 17.Celino Alves

Sestavy:
Rekord Bielsko-Biala : Nawrat, Ivanek – Budniak, Marek, Janovský (C), Bondar – Kubik, Pietyra, Surmiak, Dudek, Gasior, Alex Viana, Korpela – trenér: Andrzej Szlapa

Luxol St. Andrews: Rakvaag, Obradovič – Celino Alves, Fineo, Pereira De Souza, Raducu – Vevé, Attard, Sammut, Zammit (C), Maikinho, Telisi, Vukovič – trenér: Clint Cope

Rozhodčí: Stefan Vrijens (BEL), Ibrahim EL Jialli (NED)